OB ČSOS | vco-ob.cz | Orlická liga | ORIS | Béďa
SOOB Spartak Rychnov n. Kn.
Sportovní oddíl orientačního běhu
Spartak Rychnov nad Kněžnou
Registrační číslo: Heslo:  

Zkuste orientační běh

Vyzkoušejte zajímavý sport v přírodě, naučte se běhat v lese podle mapy, poznejte nové kamarády a kamarádky, udělejte něco pro své zdraví! Za zkoušku nic nedáte...

Přiveďte k nám i své kamarády, sourozence, rodiče...

Kdo jsme a co děláme?
  • Jsme členové oddílu orientačního běhu SOOB SPARTAK Rychnov nad Kněžnou. Náš oddíl má více než padesátiletou tradici a za toto půlstoletí existence vzešli z našich řad mistři republiky, Evropy i světa. I ty máš šanci dosáhnout na medaile, ale orientační běh není jen o samotném výkonu. Pokud ti to dobře myslí a k tomu se rád pohybuješ na čerstvém vzduchu, je orientační běh pro tebe to pravé. Přijď mezi nás a my ti slibujeme, že se s námi nikdy nebudeš nudit. Poznáš nové kamarády, nová neznámá místa a zjistíš, co v tobě opravdu je.

  • Co tě čeká? Na jaře a na podzim tréninky v lese Včelném a blízkém okolí, o víkendech závody na zajímavých místech, v zimě i tréninky všestrannosti v tělocvičně. Nezapomínáme ani na víkendová soustředění, letní tábory, noční ligy a netradiční způsoby procvičování orientace.
Koho hledáme?
  • Jako začátečníky hledáme především děti ve věku 8-12 let, ale není to podmínkou. Můžete vzít s sebou klidně i své rodiče. V orientačním běhu na věku nezáleží, na závody neprobíhají žádné výběry do sestavy jako v některých jiných sportech, závodů se může zúčastňovat každý.
Jak nás kontaktujete?
  • Přijďte na náš trénink - sraz je každou středu či pátek v 16.00. Bližší informace vám poskytnou i v DDM Rychnov nad Kněžnou. Ještě podrobnější informace naleznete na našich webových stránkách www.srk.borec.cz
Co je orientační běh?
  • Orientační běh je moderní sportovní odvětví založené na orientaci v neznámém terénu. Sportovištěm pro orientační běh je příroda - lesy, parky - při samotném závodě se pohybujete ve zdravém prostředí na čistém vzduchu. Běh po měkké lesní půdě neničí vaše klouby na rozdíl třeba od běhu po asfaltu. Při závodě se s pomocí mapy a buzoly hledají kontrolní stanoviště ve stanoveném pořadí a v nejkratším možném čase. O úspěchu tedy rozhoduje správná orientace a rychlý běh. Při orientačním běhu zlepšujete svou fyzičku i mozek!

  • Závodů v orientačním běhu se může účastnit úplně každý. Na závodech je vypisováno mnoho různých kategorií s tratěmi různých délek a obtížnosti, odstupňovaných podle věku, pohlaví a náročnosti. Na závodech se tak spolu utkávají věkově a výkonnostně stejní závodníci a závodnice.

  • Kategorie jsou vypsány pro malé děti až po nejstarší veterány, a tak si každý najde své soupeře a odpovídající trať. Na závody tedy může jezdit opravdu celá rodina.

  • Závody probíhají o víkendech od jara do podzimu, v době letních prázdnin pak můžete absolvovat i vícedenní závody s možností kempování, vycházek po okolí a příjemně strávené dovolené. Pro děti jsou v létě připraveny tábory s náplní orientačního běhu i jiných táborových aktivit.

  • K účasti na závodech nepotřebujete žádné nákladné vybavení. To hlavní – buzolu – lze pro začátek zapůjčit. Z obuvi je nejvhodnější ta, která nebude podkluzovat v lesním terénu. Jako oblečení lze použít například lehké kalhoty a tričko. 
 
© 2014 SOOB Spartak Rychnov n. Kn.