hlavicka

bokl bokr

CO?Zakončení sezony 2012
KDE?Na Zdobnici
KDY?9. - 11.11.2012
PROGRAM
V pátek odpoledne odjezd auty směr Kačerov. Odtud pěšky temným lesem až na Zdobnici. Cestou podle mapek nalézáme úkoly, které pak v chatě musíme vyřešit. Ještě, že fungoval přítel na telefonu či internet v mobilu. Nejtěžší pro všechna družstva bylo vyluštit Sudoku. Večer patřil hrám a přípravě na sobotní bojovku. Ta probíhala pod taktovkou Honzy Bůžka. Na vymezeném území v lese se odehrávaly tak urputné boje o čtyři vlajky, že někteří si odnesli i krvavé šrámy (naštěstí ne děti). Po obědě následoval odpočinek a nabírání odvahy a sil k „Pochodu za světýlky“ na louce u chaty. Cestou jsme nacházeli různá slova, ze kterých jsme pak museli sestavit příběhy. V sobotu přijeli také Honza a Dája s Vojtíškem, který si v novém prostředí perfektně natrénoval chůzi kolem nábytku. Večer pak dorazil ještě Vítek, který coby 18letý musel splnit řadu úkolů, aby se mohl zařadit mezi dospěláky. Následovalo zhodnocení OB-sezóny s vyhlášením a oceněním nejlepších závodníků v dětských kategoriích. Před spaním se hrály karty, Twister, Evropa či Bang. V neděli ráno nás mile překvapilo počasí. Vítr se utišil a vysvitlo i sluníčko, tedy ideální podmínky pro pořádání Mistrovství SRK, ve kterém změřili svůj um a sílu „pimpoši“, „měkoši“ i „eliťáci“. Celkovým vítězem – „Mistrem SRK“ pro letošní rok se stal Libor Filip, 2. a 3. místo obsadili Adam Dusílek a Jindra Handl. Žákovskou kategorii vyhrála Terka Kosová před Mikulášem Zemánkem a Terkou Filipovou.
Příběhy ze zadaných slov:

Kde to vlastně dneska všichni jsme a proč? Aha, hraje se tu volejbal! Všichni zdejší o tom už nějakou dobu mluví. I Rákosníček už prchá z Brčálu, aby viděl tu slávu. Jen lenochod je moc líný na to, aby se dostavil. Míče už začali lítat vzduchem, všichni jásají a křičí. Koukají ze strany na stranu, až se jim z toho hlava točí. Musí se také občas zastavit. Rákosníček přivedl celou rodinu, zelenou se to tu jen hemží. Zápas se už dohrál, celé Česko čeká na výsledky.

Kdy začíná ta blbá hra? Myslíš fotbal? Tak ten začíná v devět. A co k tomu budeme jíst? Ty furt myslíš na jídlo. Víš, že ti Karkulka řekla, že máš držet dietu. Jinak budeš tlustej a ošklivej jako hyena. Měl bys radši chodit běhat, třeba orienťák za SRK. Přesně tak, chodí tam i jedna holka s hezkým zadkem. Tak teda jo, chci začít sportovat. Ale abys byl dobrej, potřebuješ žlutou čelenku. Tu nejžlutější, jestli chceš jet na mistrovství světa do Ruska. Bude za půl roku a náš kamarád Adam tam jede taky. Dusky totiž umí rusky.

Byl pátek, a kam pojedeme na zakončení, to nikdo předem nevěděl. Dusky radši nepřijel, zůstal v Prahe na basket. Doktor šel po večeři spát. Místo aby pařil FIFU 2013, tak se díval na Sněhurku. Majkl běhal na bojovce jako ďas, až z toho chudák chytil vlka. Odpoledne napadl sníh, tak jsme jezdili na saních. Ruce jsme měli zmrzlý jako led. To mám ale pech. Máme je modrý jako Avatar. Příští rok snad pojedeme do Ameriky.

Kdo je na záchodě? Já, musel jsem si odskočit, hrajem venku házenou. Ty jsi ten, co chodí s Verčou? Ano, jmenuju se Smolíček Pacholíček. Bacha na tygry, Smolíčku! Skoče po všem co se hýbe. Nejdřív ti utrhnou nohy a pak si vychutnávají zbytek těla. Můžu už jít na ten záchod? Počkej, nejdřív ti ukážu svoje červený trenky. Jsou ze Švédska